В Росії створять Міністерство з міграції, міжнаціональних і конфесійних відносин

Наталія Власова, Віце-президент фонду «Міграція XXI століття» на засіданні «Розвиток економічної та соціальної інтеграції на пострадянському просторі» сказала — «Ми пропонуємо змінити структуру управління міграційними потоками в Росії і перш за все, необхідно створити Міністерство з міграції, міжнаціональних і конфесійних відносин».

Фонд «Міграція XXI століття» переслідує соціально-економічні, культурні, освітні та інші суспільно — корисні цілі. Одна з основних задач фонду — допомогти державним структурам відпрацювати модель управління міграційними потоками та підготувати пропозиції щодо стратегії міграційної політики Російської Федерації.

Згідно зі статистикою ФМС, в Росії в 2010 році легально працювали 1,6 млн трудовых мигрантов. «За експертною оцінкою, в російській економіці при легальному залученні 1,6 млн осіб здійснюють трудову діяльність порядку 11-12 млн трудмлн трудових мігрантівькість нелегальних мігрантів є міною уповільненої дії, — вважає Власова.

«Це відбувається через недосконалість механізму реалізації російського міграційного законодавства та відсутності комплексного підходу до управління залученням іноземних працівників», — впевнена Наталія Власова.

За оцінками зарубіжних експертів, російське міграційне законодавство є одним з найкращих в світі, при цьому дуже сильно страждає правозастосовна практика. «Це проявляється в частій коригування міграційного законодавства і підзаконних актів, що призводить до зміни правил залучення іноземної робочої сили. Так, в основний міграційний закон про правове становище іноземних громадян у Росії, який був прийнятий в 2002 році, до теперішнього часу було внесено більше 20 поправок.

Крім того, часто закон трактується не так, як передбачено його положеннями. «Це видно на прикладі механізму квотування. Міграційне законодавство дозволяє гнучко використовувати цей механізм. У законодавстві передбачено, що квота може встановлюватися в залежності від різних ситуацій. Але у нас на це ніхто не дивиться, квота встановлюється дуже жорстко, — зазначила експерт.

За її словами, в 2007 році в Росії квота була встановлена ​​в розмірі 6 млн трудових мігрантів, проте не була виконана в повному обсязі — було видано більше 2 млн дозволів на роботу. В начале 2008 року квота була встановлена 1,8 млн человек, в липні весь резерв квоти був обраний, і до кінця 2008 була збільшена дмлн осібвек. В 2009 році була прийнята квота в розмірі 2 млн осіб і з тих пір щорічно скорочується.

В 2007 році квота на мігрантів в Москві становила 750 тисяч дозволів. Поступово вона знижувалася, і в цьому році становить 181 тыс. 336 дозволів. «Работодатели подают значительно больштисоличество заявок. На 2010 год работодатели заявили о потребности в 1,5 млн трудових мігрантів. Квота была на 250 тыс. людина. Это приводит к тому, що роботодавці приймають трудових мігрантів нелегально і торгують квотами, — впевнена Власова.

«У нас відсутня єдине відомство, яке відповідає за міграційну політику. Питаннями міграції займаються 9 федеральних відомств, і відсутність комплексного підходу в їх роботі призводить до того, що вони діють як лебідь, рак і щука, — додала експерт.

По ее мнению, нераціональність інституційної структури в сфері міграції призводить до стихійності міграційних потоків, сектор мігрантської ринку праці значною мірою залишається тіньовим, зростає чисельність нелегальної міграції, порушуються права мігрантів. «В РФ міграція управляється не державою, а тіньовими посередниками, — уклала вона.

«Ми пропонуємо нову структуру управління міграційними потоками в Росії. Перш за все, створення громадянського Міністерства з міграції, міжнаціональних і конфесійних відносин, — сказала Власова (нагадаємо, що ФМС підвідомча МВС РФ). Крім того, пропонується перерозподілити здійснення повноважень у міграційній сфері між федеральним, регіональним і місцевим рівнем і збільшити повноваження муніципалітетів. «Питання, пов’язані з обсягами залучення іноземної робочої сили, повинні вирішуватися на місцевому рівні, — вважає експерт.

Крім того, за її словами, необхідно залучення бізнес-структур до управління міграційними потоками, приватних агентств зайнятості на основі ліцензування та сертифікації їх діяльності. Також пропонується створення інституту міграційних судів, куди міг би звернутися будь мігрант, независимо от того, находится он в правовом поле или нет.

Новости СМИ и Онлайн ТВ
Adblock detector