Меморандум Росії та Україні про трудову міграцію

Меморандум про співробітництво у сфері трудової міграції готові підписати Федеральна міграційна служба Росії і Міністерство соціальної політики України.
Домовленості двостороннього меморандуму про співробітництво в сфері трудової міграції були досягнуті під час зустрічі першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Надраги із заступником директора Федеральної міграційної служби Росії Анатолієм Кузнєцовим.

За даними Міністерства соціальної політики України, за 2010 рік трудові договори для роботи в Російській Федерації через ліцензійних посередників уклали 2 тисячі українців, а дозволу на працевлаштування — 220 тисяч. У той же час близько 3,5 млн. українських громадян працевлаштовуються в Росії на основі тимчасових дозволів на перебування, які дійсні протягом 90 днів. Після закінчення терміну перебування трудові мігранти змушені оформлювати дозвіл на тимчасове перебування в Росії повторно.

За словами заступника Міністра соціальної політики України Василя Надгари, одна з основних задач меморандуму про співробітництво в сфері трудової міграції — внести системність у процес трудової міграції, а також захист інтересів українських громадян працюють на території Російської Федерації.

Василя Надгари підкреслив, «Наші працівники повинні мати всі гарантії, які може надати їм легальне працевлаштування на території Російської Федерації».

За його словами, на сьогодні необхідно доповнити існуючу нормативну базу і виробити чіткий план дій для врегулювання питання трудової міграції між Україною та Росією.

Як повідомили в прес-службі Міністерства соціальної політики Україн, результатом преговорів став проект двостороннього меморандуму про співробітництво в сфері трудової міграції і найближчим часом він буде представлений на розгляд Мін’юсту і МЗС.

Нагадаємо що, за даними звіту Всесвітнього банку «Міграція і грошові перекази», найбільше українців працює в Росії, Італії та США. За прогнозами Світового банку, в 2010 році трудові мігранти відправили в Україну більше $5,3 млрд, а за перше півріччя 2011 року в Україну надійшли грошові перекази на суму $1,429 млрд. У першому півріччі 2011 року третина грошових переказів українських трудових мігрантів надійшло з Росії — 30%, з Італії — 4%, Іспанії — 2%, Португалії — 1%.

Так приватні грошові перекази в Україну, відправлені мігрантами,в минулому році практично зрівнялися з обсягом прямих іноземних інвестицій в країну — $5.3 млрд проти $5.98 млрд.

Новости СМИ и Онлайн ТВ
Adblock detector