Репатріант після прибуття до Польщі на місце поселення повинен звернутися в воєводської адміністрації, щоб запевнити отримання ним польського громадянства. Потім необхідно вирушити до відповідного управління Гміни, для отримання документів особистості. Репатріант пенсійного віку отримує право на отримання пенсії і допомоги від Управління соціального страхування Польщі за місцем поселення.
Щоб отримати пенсію в Польщі жінці повинно виповнитися 60 років і мати 20-річний стаж роботи, а чоловікові повинно виповнитися 65 років і мати 25-річний стаж роботи.
При отриманні репатріантом пенсії в Польщі, до терміну роботи зачитуються роки опрацьовані за кордоном, які враховуються як час роботи і страхування в Польщі.
Однак слід зазначити, що ці терміни не враховуються при встановленні прав працівника, т.е. права на перший відпустку і його термін, визначенні фінансових виплат за опрацьовані роки, строку розірвання трудової угоди, у разі працевлаштування в Польщі.
Щоб отримати пенсію в Польщі слід звернутися в місцеве Управління соціального страхування у Відділ по пенсій та допомог з наступними документами:
- польським посвідченням особи o підтвердженням польського громадянства;
- свідоцтвом про народження;
- документами, підтверджуючими терміни роботи за кордоном.
На підставі цих документів Управління соціального страхування надає репатріанти пенсію в мінімальному розмірі.
Крім того,постійно непрацездатному репатріанти покладається право на отримання постійного допомоги з Управління соціального страхування, а репатріанти тимчасово непрацездатному покладається право на отримання тимчасового допомоги.
Умови, які повинен виконувати репатріант, щоб отримати право на допомогу визначає Закон про пенсії та допомогу,будь-яку додаткову інформацію з цих питань репатріант зможе отримати після приїзду до Польщі у відповідному Управлінні соціального страхування.
Будь-які виплати з Управління соціального страхування:
- пенсії;
- допомоги;
- допомоги на сім’ю та допомоги за станом здоров’я покладаються репатріантам на таких же підставах як для всіх громадян Республіки Польща, а будь-яку інформацію з цих питань надають місцеві Управління соціального страхування.
Репатріантам, прибулим до Польщі, покладається також право на отримання соціальної допомоги. Ця допомога має на увазі:
- o постійне посібник;
- допомога по компенсації;
- тимчасова допомога;
- цільова допомога;
- посібники для вагітних жінок або жінок виховують дитину;
- фінансова допомога на придбання ліків;
- допомога на набуття економічної самостійності;
- послуги з догляду за хворими, самотніми або престарілими (Цю допомогу за заявою зацікавленої особи і в обгрунтованих випадках можуть надати Гміни Центри Громадської Допомоги).
Іншу інформацію щодо процедури репатріації та належних прав надає Консул Республіки Польща.