Французька Республіка. Франція

Французька Республіка — держава в Західній Європі. Столиця Франції-місто Париж. Загальна площа Франції становить 547 тис. кв. км. Франція найбільша країна Європейського союзу. Населення — 64,7 мільйона чоловік, близько 90 відсотків — громадяни Франції. Велика частина Франції розташована в Західній Європі, її материкова частина на північному сході межує з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході — з Німеччиною і Швейцарією, на південному сході — з Монако і Італією, на південному заході — з Іспанією та Андоррою.

На заході і півночі територія країни омивається Атлантичним океаном (Біскайською затокою і протокою Ла-Манш), на півдні — Середземним морем (Ліонським затокою і Лигурийским морем). Також до складу Франції входять острів Корсика в Середземному морі і понад двадцять заморських департаментів і залежних територій.

Клімат на європейській території Франції — помірно морський, переходить на сході до помірно-континентального, а на південному узбережжі до субтропічного. Літо досить спекотне та сухе — середня температура в липні досягає + 23-25 градусов, в той час для зимових місяців характерні дощі при температурі повітря + 7-8 грградусів

Згідно з проведеним опитуванням, 51% Французів вважають себе католиками, 31% Визначають себе як агностики чи атеїсти, 10Заявили%, що належать до інших релігійних течій або не мають думки з цього приводу, 4% — Мусульмани, 3% — Протестанти, 1% — Юдеї. За даними Світового, у Франції 5 мільйонів чоловік симпатизує буддизму, але практикують цю релігію близько 600 000 чоловік. З них 65% практикують дзен-буддизм.

Офіційна мова країни — французький, на якому говорить велика частина населення Франції.

Франція — 6-а економічна держава світу слідом за США, Китаєм, Японією, Німеччиною та Великобританією. Мінімальна погодинна заробітна плата у Франції (МРОТ) встановлюється і переглядається державою. На 2010 рік вона складає 8,86 € / год, що відповідає 1343,77 € / місяць.

Франція — найбільш відвідувана країна в світі (за кількістю приїжджаючих іноземців); Париж — самий туристичне місто; Ейфелева вежа — найбільш відвідувана і популярна у світі пам’ятка, а це означає, що Франція — безперечна чемпіонка світового туризму.

Новости СМИ и Онлайн ТВ
Adblock detector